
Amsterdam Cup 7 juni 2023
​
Woensdag 7 juni werd de laatste van de jaarlijks drie wedstrijden om de Amsterdam Cup gehouden. Tijdens deze wedstrijden spelen 12 leden van AMVJ, Sloten en Ookmeer telkens een wedstrijd Stableford over 18 holes, verdeeld over 9 holes in de ochtend en na een lunch de tweede negen holes in de middag. De flightindeling over de holes wordt samengesteld uit leden van elke golfclub en dames en heren gemixt. Dit jaar was de eerste wedstrijd in april op golfbaan Sloten, in mei bij AMVJ en de laatste dus bij Ookmeer. De winnende club heeft na drie wedstrijden de meeste Stablefordpunten en gaat met de Amsterdam Cup naar huis.
7 juni Ookmeer
Opdeze dag werd aldus de laatste wedstrijd om de Amsterdam Cup gespeeld bij ons Ookmeer. En zowel in april en mei maar zeker ook ‘onze’ woensdag was het geweldig mooi weer; stralend blauwe lucht met een warme zon en een licht afkoelend windje perfecte omstandigheden om te golfen. Het werd opnieuw een prettige, vriendelijke en ontspannende dag met leden van clubs die elkaar, door eerder gemixt gespeeld te hebben, hebben leren kennen.
Remco met Theo verzorgden de bar zoals vanouds met in eerste instantie koffie met wat lekkers, Hetty inde de bijdrage van de deelnemers en verstrekte de kaarten en Lia en Will waren zich te buiten gegaan aan de bereiding en presentatie van een voortreffelijke lunch! Blijkbaar is die lunch van deze twee sterren eerdere jaren zo gewaardeerd, dat het leek alsof er door niemand eerder werd ontbeten. Hoewel er veel, gevariëerd en kwalitatief goed eten was, slonk dat aanbod in no-time, maar zonder dat iemand iets tekort kwam.
Het werd door alle deelnemers beleefd als een geweldig leuke en sportieve dag, al werd er tijdens de nabeschouwing nog plagerig gerefereerd aan het niveau van rekenen, waarbij Tiny zich gelukkig prijsde geen eenling meer te zijn. Na de drankjes en heerlijke gehaktballen in fantastische saus werd dan de uitslag bekend gemaakt, die voor bijna alle deelnemers geen echte verrassing meer was; golfclub Sloten werd hartelijk gefeliciteerd en ontving opnieuw de begeerde Amsterdam Cup! Alle spelers die 7 juni meededen kregen een aandenken in de vorm van een sleutelhanger met het mooi logo van de Amsterdam Cup. Verder ging de Longest Dames naar Anita Schmitz, die voor de heren naar Alexander Schutte en de neary was voor Yolanda Mol (allen van Ookmeer) met een knappe bal op de green van 1 .
De bestuursleden Willem Barendse (AMVJ), Ruud Schets (Sloten) en Lenie Goudsmit (Ookmeer) sloten af met een dankbericht aan de organisatie van deze dag, en spraken de wens uit om toch vooral ook deze wedstrijden voort te zetten omdat het heel gezellig is, maar ook omdat we elkaar moeten kunnen vinden in de samenwerking.
Uitslagen Amsterdam Cup 2023
AMVJ verzamelde 838 Stablefordpunten
Ookmeer deed het met 956 Stablefordpunten
Sloten werd winnaar met 1112 Stablefordpunten.
De Flights









De Lunch






Speelkwartiertje











In het clubhuis



De prijzenkast




